Lipno a okolí

Restaurant U Méďů

Penzion U Méďů – kam na Lipně

Rozhledna na Dobré Vodě

Víte, že v Horní Plané máme novou krásnou rozhlednu?

Rozhledna se pro veřejnost otevřela na podzim 2021 a výhled z ní nemá na Lipně konkurenci.

Rozhledna je na vrchu Dobrá Voda nad Horní Planou v parku Adalberta Stiftera. Krom rozhledny zde najdete také sluneční louku s lehátky, kapli, krásné stromořadí, lesní knihovnu a pomník A.Stiftera.

TURISTICKÉ CÍLE

Na Českokrumlovsku se nachází hned několik významných historických památek. Tou nejznámější je monumentální Státní hrad a zámek Český Krumlov. Navštívit ale můžete i menší zříceniny, jako je například Dívčí kámen nedaleko obce Holubov. Přímo na Lipensku je pak oblíbeným turistickým cílem Vítkův hrádek, který je nejvýše položeným hradem v Čechách. V Horní Plané naleznete například rodný dům slavného šumavského spisovatele Adalberta Stiftera či Stifterův park. Jestliže vás nelákají památky, možná vás zaujme lipenská Stezka korunami stromů či samotná přehrada. Hornoplánsko a vůbec celé Lipensko je ale dokonalým místem hlavně pro výlety do přírody. Navštivte třeba Smrčinu, Zadní Zvonkovou či Dobrou, určitě nebudete litovat! Výzvou je také takzvaný Šumavský Everest! Jak ho zdolat? Vystoupáním na osm šumavských vrcholů!

RYBAŘENÍ

Lipno je bezesporu rájem pro rybáře. Vzhledem k tomu, že od konce padesátých let, kdy bylo jezero Lipno vybudováno, nebylo nikdy zcela vypuštěno, dorůstají zde ryby velkých velikostí. Byla zde například chycena světová štika s 25,40 kilogramy. Rybáři jistě ocení i řadu služeb, které Lipensko nabízí – lodě, elektromotory, echoloty a tak dále. Lipenské jezero je domovem následujících ryb: kapr obecný, candát obecný, štika obecná, síh severní maréna, bílá ryba, mník jednovousý, pstruh duhový, úhoř říční, okoun říční, sumec velký.

HOUBAŘENÍ

Ráj pro houbaře nastává na Lipensku, dle počasí, v červnu či červenci a končí na podzim. Nejúspěšnější měsíce na sběr hub jsou září a říjen, až když se po teplém létě o něco ochladí a vzduch se stane vlhčí. Šumavské lesy jsou rozsáhlé a velmi klidné. Dokonalá relaxace!

MOTOKÁRY

Nedaleko Horní Plané, směrem na Hodňov, se nachází malá Go-Cart autokrosová dráha.
Na této 250 metrů dlouhé asfaltové dráze mohou jet najednou 4 Go-Cart, tudíž můžete se svými přáteli vzájemně závodit. Děti si mohou užít mini motocrossovou závodní dráhu.

KULTURA

Horní Planá nabízí bohaté kulturní vyžití. Nechybí živé koncerty, divadlo či letní kino. O nudu nebudete mít nouzi ani v Černé v Pošumaví! Během léta se na Lipensku také koná několik velkých hudebních festivalů.

Zarezervujte si pokoj

Zde

Penzion restaurant U Méďů

Hůrka 72, 382 26 Horní Planá
GPS: 48.745047, 14.083849

Mobil: +420  605 779 606 (Ivo Horváth)
Pevná: +420 380 744 243
umedu@nalipne.cz

Zajistěte si termín ještě dnes!